SIKÇA SORULAN SORULAR

Sıkça sorulan sorular bölümümüze bir göz atın. Aradığınız sorunun cevabını aşağıda bulamadığınız taktirde “Bize Ulaşın” linkinden izleyici temsilcimize ulaşabilir, soru, görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Discovery Channel’a göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.

Programlarınız hakkında bilgiye nereden ulaşabilirim?

Websitemiz www.discoverychannel.com.tr üzerinden; ister “Programlar” sayfamızı ziyaret ederek, ister merak ettiğiniz program ismi ile site içi arama yaparak, Discovery Channel programları hakkında en güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.

Kanallarınızı hangi platformlarda, kaçıncı kanalda izleyebilirim?

Kanallarımızı Türkiye’nin önde gelen bütün platformları üzerinde izleyebilirsiniz.

Platform bazında kanal numaralarımız aşağıdaki gibidir:

Discovery Channel: D-Smart(59), Digiturk(191), KabloTV(115), TV+(101), TiViBu(105), BluTV

ID: KabloTV(117), TiViBu(107), DSmart (61), DSmart GO, BluTV

Eurosport 1: D-Smart(75), Digiturk(91), KabloTV(225), TV+(79), TiViBu(71), BluTV, S Sport Plus

Eurosport 2: D-Smart(76), Digiturk(92), KabloTV(226), TV+(80), TiViBu(72), BluTV, S Sport Plus

TLC: D-Smart(36), Digiturk(99), KabloTV(34), TV+(30), TiViBu(53), BluTV, S Sport Plus

DMAX: D-Smart(46), Digiturk(186), KabloTV(35), TV+(39), TiViBu(54), BluTV, S Sport Plus

Kanalınızı neden görüntüleyemiyorum?

Teknik problemlerle karşılaşmanız durumunda lütfen servis sağlayıcınızla bağlantıya geçin. Teknik arızalarda en iyi çözümü onlar sunacaktır.

İzlemek istediğim program ne zaman yayınlanacak?

Yayın akışı, program gösterimlerinden iki hafta önce kesinleştirilir. En güncel bilgiler için TV rehberimizi https://www.discoverychannel.com.tr/yayin-akisi adresi üzerinden ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca programlarımızla ilgili haberler ve güncel yayın akışı bildirimleri için resmi sosyal medya hesaplarımızı da takip edebilirsiniz.

http://www.facebook.com/DiscoveryTR
http://twitter.com/Discovery_TR

http://www.instagram.com/discoverytr

Sevdiğim programların kaçırdığım bölümlerini nasıl yakalayabilirim?

Kaçırdığınız bölümleri yakalayabilmeniz için kanallarımızda farklı saatlerde tekrar bölümleri yayınlanmaktadır. ‘Yayın Akışı ‘ sayfamız üzerinde izlemek istediğiniz programın adını aratarak, tekrar bölümlerinin yayın gün ve saatlerine ulaşabilirsiniz.

Program ve Discovery ürünleri satın alabilir miyim?

DVD’lerimizi saygın kitapçılardan ve müzik marketlerden sormanızı öneriyoruz. Ayrıca Amazon ve iTunes gibi sitelerden program DVDlerimize ve bir takım markalı ürünlerimize ulaşabilirsiniz.

Sunumlarımda ya da derslerimde programlarınızdan görüntüler kullanabilir miyim?

YouTube hesabımızdaki kimi videolar ücretsiz olarak kullanımınıza açıktır. https://www.youtube.com/@DiscoveryChannelTurkiye

Bu videoları sunumlarınıza eklemeniz için gerekli talimatları ise aşağıdaki link üzerinden bulabilirsiniz http://support.google.com/youtube/bin/answer.py?hl=en-GB&answer=171780

Videolarımızı kullanmanız durumunda, mutlaka ilgili kanal ve program adını referans göstermeyi unutmayın. Telif haklarından kaynaklanan bölgesel ve mecra bazlı kısıtlamalar sebebiyle, tüm programlar için internet üzerinde görüntü ve/ya video bulamayabilirsiniz. Aradığınız videoyu bulamadığınız taktirde Discovery Access’i ziyaret edip (http://www.discoveryaccess.com/), belirlı bir ücret karşılığında lisanslarını alabileceğiniz videolara göz atabilirsiniz.

Görselleriniz ve programlarınızın yayın hakkını satın alabilir miyim?

Program satışları ve diğer ticari talepleriniz için Discovery Enterprises International sitesini http://dei.discovery.com/contacts/region/ veya Discovery Access sitesini ziyaret edebilirsiniz http://www.discoveryaccess.com/

Gazeteciyim ve ihtiyacım olan bilgiler var. Kiminle iletişime geçmeliyim?

Medya ilişkileri için lütfen basın websitemizi ziyaret edin http://press.discovery.com/. Sitemiz üzerindeki görselleri kullanabilrmeniz için kayıt yaptırmanız gerekmektedir.

Discovery hangi medya grubuna aittir?

Discovery Channel, Warner Bros. Discovery bünyesinde yayın yapmaktadır. Warner Bros. Discovery yönetim kurulu ve kanal portfolyosu için kurumsal sayfamızı ziyaret edebilirsiniz https://wbd.com/

Türkiye’de hangi kanallarınız yayında?

Discovery’nin Türkiye’de yayın yapmakta olan 6 tane kanalı mevcuttur : Discovery Chanel, Animal Planet, Science Channel, Investigation Discovery, TLC ve DMAX.

Yarışmalara nasıl katılabilirim?

Türkiye’de açılan ve aktif olan yarışmalar için sosyal medya hesaplarımızı takip etmenizi ve yine yarışma dönemlerinde sosyal medya hesaplarımız üzerinden duyurulan “Katılım Koşulları” gönderimlerimizi incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Bir televizyon programı projem var. Kiminle iletişime geçebilirim?

İçerik satın-almalarımız ve proje teklifleri Discovery Channel International tarafından değerlendiriliyor. Şirketimiz yalnızca prodüksiyon şirketlerinden gelen teklifleri değerlendirmektedir.

Discovery için çalışmak istiyorum. Açık pozisyonları nereden takip edebilirim?

Tüm açık pozisyonlar ve staj imkanları için aşağıdaki siteyi ziyaret edebilirsiniz http://careers.discovery.com/

Programlarınızda kullandığınız müziklerle ilgili bilgiye nereden ulaşabilirim?

Programlarımızda kullandığımız müziklerin bilgisine çoğunlukla program sonundaki jenerik yazılarında yer veriyoruz. Bilgilere ulaşamadığınız takdirde @Discovery_TR e tweet atabilir ya da ‘bizimle iletişime geçin’ linkinden bize ulaşabilirsiniz.

Reklamlarınızda kullandığınız müziklerin bilgilerine nasıl ulaşabilirim?

Discovery kanalları üzerinde yayınlanan reklamlarda kullanılan müzik bilgileri için, ilgili reklam ajansıyla iletişime geçmeniz gerekir. Discovery, üçünü partiler tarafından kullanılan içeriklerden sorumlu değildir.

Kanalınızda yayınlanan bir reklamla ilgili nasıl şikayette bulunabilirim?

Konuyla ilgili izleyici temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz: discovery.turkiye@wbd.com

Yazdığım yorumlar websitesinden neden kaldırıldı?

Kullanıcılar tarafından yazılan içerik editörlerimiz tarafından düzenli olarak kontrol edilmektedir. Eğer yorumunuz, uymakla yükümlü olduğunuz web sitesi kullanım ‘Şart ve Koşullar’ını ihlal eder nitelikteyse siteden kaldırılır. Bu durum yasal veya telif hakları kısıtlamalarından, ya da kullanmış olduğunuz dilden kaynaklanıyor olabilir. Sitemizde küfür, hakaret veya spam içeren yorumların yer alması söz konusu değildir.

Kanalınıza veya websitenize nasıl reklam verebilirim?

Televizyon ve dijital iletişim kanallarımızda çok çeşitli reklam fırsatları ve daha büyük ölçekte içerik entegrasyon olanakları sunmaktayız. Ticari ilişkiler ve markanızla ilgili çalışma fırsatları için sorumlumudur@wbd.com adresine mail atabilirsiniz.

Ürün yerleştirme nedir?

Ürün yerleştirme, herhangi bir şirketin bir televizyon kanalına ya da prodüksiyon şirketine kendi ürünlerini kullanmaları için belli bir ücret ödemesidir. RTÜK, Türkiye’de de bu tür reklam faaliyetlerinin gerçekleştirilmesine izin vermektedir. Daha fazla bilgi için ilgili RTUK sayfasını ziyaret edebilrisiniz http://bit.ly/13BXHTq

Reklamlar sırasında televızyonun sesi neden daha yüksek çıkıyor?

Reklamcılar, programlara oranla reklamların ses seviyelerine daha fazla kompres uyguladıklarından reklamlar sırasında televızyonun sesi daha yüksek çıkar. Bu durumu en aza indirgemek adına, sesin gerçek yüksekliğini ölçmek için ses ölçerler kullanmaktayız.

Programlarınız hakkındaki görüşlerimi nasıl belirtebilirim?

Discovery tüm izleyici görüşlerini memnuniyetle karşılar. Programlarımız ya da kanallarımızla ilgili görüşlerinizi bildirmek isterseniz lüften ‘Bize Ulaşın’ linkine tıklayın ve formumuzu doldurun. Yorumlarınız ilgili departmanlara iletilecektir.